Gå til hovedindhold

Find din naturfagskoordinator

Region Hovedstaden (Astra-kontakt: Elzebeth Wøhlk)

Kommune Fornavn Efternavn E-mail Tlf.
Albertslund Leila Joensson leila.buchardt.joensson@albertslund.dk 21285954 / 43686147
Allerød Morten Holm Bøgelund Andersen kommunen@alleroed.dk
Ballerup Janne Schwaner jsw@balk.dk 44773339
Ballerup Camilla Refshammer Lindberg clb@balk.dk
Bornholms René Larsen Vilsholm rene.larsen@naturbornholm.dk 20286406
Bornholms Ulla Didriksen Ulla.Didriksen@brk.dk 20335923
Brøndby Jens Hultquist jens.hultquist.laursen@skolekom.dk 22333110
Brøndby Torben Schou Malmros tomal@brondby.dk 22333110
Dragør Mette Elisabeth Hansen metteelisabeth@gmail.com +45 2684 8230
Egedal Erik Riis Svendsen erik.riis@skolekom.dk
Egedal Jacob Clausen jacob.l.clausen@gmail.com
Fredensborg
Frederiksberg Anne Drejer Guldager angu02@frederiksberg.dk 38210081
Frederikssund Rolf Werner Jensen rvjen@frederikssund.dk 24973331
Furesø Peter Thomsen peth@furesoe.dk 72164645
Gentofte Jan Jonasson jajo@gentofte.dk
Gladsaxe Pernille Bondo Harders peboha@gladsaxe.dk 39575336 / 21192492
Glostrup Michael Ingelhardt Michael.Ingelhardt@glostrup.dk 20685159
Gribskov Michael Sonniks mbson@gribskov.dk
Halsnæs Lisbeth Rendum lisbr@halsnaes.dk 40439955
Helsingør
Herlev Lene Holstein Lene.Holstein@herlev.dk 44525518
Hillerød Carsten Røpke Olfert colf@hillerod.dk 72325423
Hillerød Ulrik Engkær Hansen blivklogere@gmail.com
Hvidovre Christian Black-Storm cbt@hvidovre.dk 61916804
Høje-Taastrup Thomas Gyalokay Thomasgy@htk.dk 21469414
Hørsholm
Ishøj Tonny Vangsgård tov@ishoj.dk
Ishøj Nina Winther 39499@ishoj.dk 61936216
København Trine Kofoed Hybholt trinek@buf.kk.dk 26175896
Lyngby-Taarbæk Jesper Rud Christoffersen jesper.rud.christoffersen1@skolekom.dk 29929676
Rudersdal Anette Schjødt Thorsen anst@rudersdal.dk
Rødovre Tom Planck cn16987@rk.dk 36377719
Rødovre Anne Mette Glarbo Sieber cn24348@rk.dk
Tårnby Dorthe Adamsen dad.bk@taarnby.dk 20528007
Tårnby Rikke Mortensen rmo.ns.uk@taarnby.dk
Vallensbæk Louise Hoffbeck Frederiksen lofr@vallensbaek.dk 51593524

Region Midtjylland (Astra-kontakt: Thomas Sandholm Hald)

Kommune Fornavn Efternavn E-mail Tlf.
Aarhus Anne Dissing Rasmussen adr@aarhus.dk 51575564
Aarhus Ebbe Snerling ebbe0420@aaks.dk 29842624
Favrskov Anne Waage Petersen awaa@favrskov.dk 21530702
Favrskov Charlotte Mose Larsen charlotte.mose@live.dk
Hedensted Søren Frederik Jakobsen soer1725@hedskole.dk 50954921
Herning Kristen Sneftrup cblks@herning.dk 20674151
Holstebro Allan Sørensen allan.skindhoj.sorensen@holstebro.dk 20890890
Horsens Michelle Bryde Nielsen mbrn@horsens.dk 29136260
Ikast-Brande
Lemvig
Norddjurs Rita Mogensen rim@norddjurs.dk 51282470
Norddjurs Lars Hagelskjær Wieland lhw@kattegatcentret.dk 22312537
Odder
Randers Charlotte Mariane Buchhave cmb@randers.dk 89151451
Randers Birthe Bitsch Mogensen Birthe.bitsch.mogensen@randers.dk 29748418
Ringkøbing-Skjern Inger Marie Andersen inger.marie.andersen@rksk.dk 99741038
Ringkøbing-Skjern Karin Guldbrand karin.guldbrand@rksk.dk 99741665
Samsø
Silkeborg Lars Nygaard ln@visitaqua.dk 20904657
Silkeborg Ulla Hjøjllund Linderoth ul@visitaqua.dk 89212185
Skanderborg Bente Mathiesen bente@gefibermail.dk 40558657
Skive Søren Sohn soeren.sohn.jensen@skolekom.dk 40296680
Struer
Struer Helle Pontoppidan Pedersen hpp@struer.dk
Syddjurs Niels Hammer niham@syddjurs.dk
Viborg Janus Halkier jaha@viborg.dk 61288155

Region Nordjylland (Astra-kontakt: Ole Kronvald)

Kommune Fornavn Efternavn E-mail Tlf.
Aalborg Rasmus Greve Henriksen rgh-skole@aalborg.dk 93520062
Brønderslev Henrik Sparvath henrik.sparvath@99454545.dk 99454892
Frederikshavn Mette Østergaard mette.oestergaard3@skolekom.dk 28253947
Hjørring
Jammerbugt Lars Salomonsen lom@jammerbugt.dk 41913051
Mariagerfjord Karsten Rybjerg Larsen karla@mariagerfjord.dk 23335038
Morsø
Rebild Charlotte Paulsen charlotte.paulsen@skolekom.dk
Thisted Gitte Femhøj Jensen gittefemhoj@gmail.com 24842717
Vesthimmerlands Lene Mejdahl Mørch lene.mejdahl@hornumskole.dk 99668839

Region Sjælland (Astra-kontakt: Heiko Buch-Illing)

Kommune Fornavn Efternavn E-mail Tlf.
Faxe Sara Gelskov naturvejleder@oesm.dk 51235102
Greve Mikael Andreassen mdr@greve.dk
Guldborgsund
Holbæk Bjarne Møller Pedersen bmp@holb.dk 72366028
Kalundborg Camilla Mikkelsen camilla.mikkelsen@kalundborg.dk
Køge Jan Hansen jh@email.dk 20412789
Lejre Jacob Hørlyck Kruse jahk@lejre.dk
Lolland Søren Skovbølling sossk@lolland.dk
Næstved Kirsten Ørting kioer@naestved.dk 61773343
Odsherred Michael Fryd michael.fryd@skolekom.dk
Ringsted Anne Marie Østergaard Andersen amo@ringsted.dk
Roskilde Tommy Møller Rasmussen tommy.m.rasmussen@skolekom.dk 50944325
Slagelse Dorte Brinck Sørensen dorbs@slagelse.dk
Solrød Iben Dalgaard Iben.Dalgaard@skolekom.dk 42686434
Sorø Morten Holm Svensson mohm@soroe.dk 29136224
Stevns Aff Hjarnø bjernager@post.tele.dk 40860507
Vordingborg Jane Weise Mucha jwmu@vordingborg.dk 55362127

Region Syddanmark (Astra-kontakt: Maiken Rahbek Thyssen)

Kommune Fornavn Efternavn E-mail Tlf.
Aabenraa Christian Dahl chd@aabenraa.dk
Assens Kirsten Thingholm kithi@assens.dk 64746869
Billund Hanne Holm hho@billund.dk 79727682 / 25557889
Esbjerg Kerstin Book kerstin.book1@skolekom.dk
Faaborg-Midtfyn Palle Olesen paole@faaborgmidtfyn.dk 72533262
Fredericia Jesper Vilsbæk Sørensen jesper.v.sorensen@fredericia.dk
Fredericia Bjarne Christensen Bjarne.christensen@fredericia.dk 25105552
Fredericia Charlotte Mikkelsen charlotte.mikkelsen@fredericia.dk
Haderslev Bent Ole Østerby boos@haderslev.dk
Haderslev Mads Pedersen madp@haderslev.dk
Kerteminde Klavs Kasper Norup Lauridsen kks@kerteminde.dk
Kolding Mogens Hansen mogens.hansen19@skolekom.dk 30697753
Kolding Jørn Chemnitz jckr@kolding.dk 20286894
Langeland Lone Bjerregaard lobj@langelandkommune.dk
Middelfart Lars Jensen Lars.Jensen@middelfart.dk 61714567
Nordfyns Kurt René Eriksen kuer@nordfyns-gym.dk
Nyborg Mette Helding Madsen mhm@nyborg.dk 63336875
Odense Charlotte Lyhne CHLYH@odense.dk
Svendborg Peter Faarup Peter.Faarup@svendborg.dk
Sønderborg Birgitte Bjørn Petersen bipt@sonderborg.dk 27904539
Tønder Marianne Havemose mvh1@toender.dk
Tønder Sanne Balslev sanne.balslev@skolekom.dk
Varde Ole Holdgaard olho@varde.dk 79947860
Varde Troels Ilsø Mahneke trma@varde.dk 79946585
Vejen Jette Hildebrandt Andersen jha@vejen.dk 29101980
Vejen Sam Bøgesgaard Sørensen naturvejleder@sonderskov.dk 75383866
Vejle Charlotte Agerby Schultz chasc@vejle.dk
Vejle Line Kastrup Kok linkk@vejle.dk 29745976
Ærø Jes Jørgensen JJO@aeroekommune.dk